kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 550

Koncert dla Ukrainy w ZSP

 

Koncert Razem z Ukrainą

      W tym roku szkolnym, ze względu na wojnę na Ukrainie, postanowiliśmy, że coroczny festiwal piosenki zamienimy w Koncert dla Ukrainy. Każda klasa wybrała utwór muzyczny do zaprezentowania, przygotowała ciekawą choreografię i barwne stroje. Piosenki z repertuaru znanych wokalistów nawiązywały do sytuacji, w jakiej znalazł się naród ukraiński. Śpiewaliśmy o wolności i pokoju,  o wojnie, niepewności i lękach, a także o wierze w drugiego człowieka.

     Na koncert zaprosiliśmy grupę osób z Ukrainy. Wystąpili dla nas na scenie śpiewając ukraińskie, patriotyczne pieśni. Wzruszającym momentem koncertu było wspólne odśpiewanie Hymnu Ukrainy.

     Gośćmi specjalnymi był zespół „Kasia i Błażej”. Wykonali dla nas znane i energetyczne piosenki w kilku językach. Publiczność była zachwycona i oklaskami wybijała rytm piosenek i śpiewała z wykonawcami.

   Nasz koncert był deklaracją solidarności i wsparcia dla narodu ukraińskiego. Wypowiedzieliśmy się za pomocą muzyki pokonując wszelkie bariery językowe jednocząc się na scenie z naszymi przyjaciółmi zza wschodniej granicy.

  Składamy gorące podziękowania dla pana Józefa Michałka z Radia Istebna za nagranie całej uroczystości i pani Reni Gorzołka za dekorację sceny.

                                                                           Nauczyciele klas młodszych

 https://www.facebook.com/radioistebna/videos/517795666501721 

Kontakt

Gminne Przedszkole
43-470 Istebna, Istebna 550

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Szkoła Podstawowa Nr 1