kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2023r. została przygotowana uroczysta akademia

z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez uczniów klas ósmych pod kierunkiem pani Elżbiety Krężelok i Anny Wawrzacz.  Oprawę muzyczną przygotowała pani Beata Kawulok, a wymowną dekorację wykonała pani Renata Gorzołka.
Uczniowie klas 1-8 wraz z nauczycielami i dyrekcją uroczysty apel rozpoczęli od odśpiewania hymnu narodowego.  Sam program artystyczny przybliżyły nam, w sposób bardzo zrozumiały, tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał aż 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Symboliczne zapalanie zniczy przez występujących uczniów,  upamiętniało nam bohaterów, patriotycznych Polaków oraz lata jakże odległe, a jak bardzo ważne dla dzisiejszych czasów. Nie zapomnimy o tych wydarzeniach, będziemy pamiętać komu zawdzięczamy dzisiejszą WOLNOŚĆ!!! . Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii  i patriotyzmu.

Obchody Narodowego Święto Niepodległości były kontynuowany przez uczniów naszej szkoły w dniu następnym, tj. 11 listopada 2023r. , kiedy przedstawicieli szkolnego sztandaru wraz z nauczycielami historii (mgr Elżbietą Krężelok i mgr Januszem Juroszkiem) wzięli udział w gminnych obchodach tak ważnego święta państwowego. Delegacje szkolne wraz z władzami Gminy złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikami pamięci oraz na cmentarzach, gdzie spoczywają ciała lokalnych Bohaterów oraz uczestniczyły w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Gminne obchody zakończyły się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Opracowała – mgr Elżbieta Krężelok /nauczyciel historii/

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne