kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dzień Patrona w naszej szkole

19 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 mszą św. w kościele pw. Dobrego Pasterza w Istebnej. Następnie dzieci wraz z wychowawcami i nauczycielami przeszły do budynku szkoły.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 10.00 krótkim przemówieniem pani dyrektor Danuty Haratyk – Woźniczki, po czym nastąpił program artystyczny, w którym wystąpiła młodzież z klas siódmych i ósmych. Był on suto okraszony muzyką. Spotkanie rozpoczął bowiem Antek Juroszek, wykonując na pianinie nastrojowy utwór z filmu zatytułowanego „Amelia”. W dalszej kolejności widzowie mogli usłyszeć kilka utworów muzycznych związanych z tradycją naszego regionu, które zaprezentowali  muzykujący siódmo i ósmoklasiści  (skrzypce: Nikola Kohut, Aleksandra Legierska i Piotr Janiszewski, heligonka: Janek Gorzołka, śpiew: Nadia Łacek i Julia Bujok), których przygotował p. Błażej Knopek. Cała społeczność szkolna mogła też wysłuchać wierszy regionalnych poetów recytowanych przez Sarę Kaczmarzyk i Marka Ruckiego oraz zapoznać się z życiorysem księdza Józefa Londzina oraz fragmentami jego dzieł przedstawionymi przez Oliwię Bury i Patrycję Juroszek. Na koniec programu artystycznego wspólnie odśpiewaliśmy hymn szkoły, po czym obejrzeliśmy  filmik edukacyjny poświęcony działalności naszego patrona. Podkreślić należy, iż imprezę pięknie poprowadzili: Agnieszka Waszut i Antek Juroszek. O scenografię  zadbała p. Renata Gorzołka.

            Po programie artystycznym dyrekcja szkoły udała się do holu, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. Józefa Londzina. W tym czasie w hali p. Katarzyna Leżańska – Czulak i p. Teresa Przybyła podsumowały Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie, który odbył się 18 listopada. Reprezentanci klas 4 -8 mieli za zadanie rozwiązać test (opracowany przez p. Monikę Michałek) dotyczący znajomości biografii naszego patrona. Laureatami zmagań konkursowych zostali:
I miejsce: Karol Biegun i Kacper Bury (kl. 4a)
II miejsce: Hanna Nosowicz i Liliana Ziółkowska (kl. 5c) oraz Julia Bury i Sara Kaczmarzyk (kl.7c)
III miejsce: Kinga Gazurek i Szymon Gazurek (kl. 8c)
Po ogłoszeniu wyników głos zabrała p. Małgorzata Galej, która dokonała podsumowania sukcesów sportowych naszych uczniów i wspólnie z p. Henrykiem Gazurkiem rozdała młodym sportowcom słodkie upominki.

            Po zakończeniu akademii wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, by tam dalej świętować Dzień Patrona, wykonując różnego rodzaju gry planszowe, quizy czy lapbooki poświęcone księdzu Józefowi Londzinowi. Warto  zaznaczyć, że również rodzice włączyli się aktywnie w obchody naszego święta, bowiem upiekli ciasta, które następnie sprzedawali, by w ten sposób podreperować budżet Rady Rodziców. Wszystkim zaangażowanym w tę akcje serdecznie dziękujemy!

                                  

Cecylia Suszka, współorganizatorka imprezy

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne