kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

Gala Oskarów w istebniańskiej szkole!

21 czerwca w Szkole Podstawowej im. ks. Józefa  Londzina odbyła się jedyna w swoim rodzaju akademia pożegnania szkoły przez ósmoklasistów.

             Impreza rozpoczęła się od montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez  młodzież klas ósmych pod kierunkiem p. Danuty Legierskiej. Refleksyjny nastrój spektaklu udzielił się wszystkim obecnym w hali sportowej. Po pełnym poetyckiej zadumy montażu miała miejsce niecodzienna, stylizowana na tę amerykańską, gala oskarowa, podczas której ósmoklasiści wręczali statuetki swoim ulubionym nauczycielom w ośmiu kategoriach: „Obiekt westchnień uczennic i uczniów”, „Głos operowy”, „Anioł cierpliwości”, „Odlotowe agentki”, „Siewcy grozy”, „Artystyczna dusza”, „Szkolny top model”, „Mistrz pogawędek”. Po każdej kategorii publiczność miała okazję wysłuchać popisów muzycznych naszych utalentowanych ósmoklasistów, którzy zostali przygotowani przez pana Błażeja Knopka. O scenografię spektaklu zadbała pani Renata Gorzołka, natomiast pokaz multimedialny prezentujący nominowanych do poszczególnych kategorii nauczycieli przygotował pan Andrzej Suszka. Nagrodzeni pedagodzy otrzymali statuetki imitujące Oskara z wygrawerowaną nazwą danej kategorii.

            Gala była żywo odbierana przez całą społeczność szkolną. Aplauz publiczności wzbudzały już same nominacje, a moment ogłaszania laureatów wywoływał u widzów istną euforię radości. Nagrodzeni zostali: p. Janusz Juroszek, p. Cecylia Suszka, p. Aneta Staniek, p. Ewa Buzek, p. Lucyna Hernas, p. Andrzej Suszka, p. Danuta Legierska, p. Grażyna Pince – Polok, którzy przy odbiorze statuetek wygłaszali krótkie przemówienia.

            Po zakończonej gali ósmoklasiści wręczyli dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły – jako dowód wdzięczności - doniczki pięknej, pachnącej lawendy. Następnie odbyło się krótkie pożegnanie ósmoklasistów przez klasy siódme, przygotowane przez p. Monikę Michałek.

             Akademia pożegnania na pewno zapisała się w pamięci nie tylko absolwentów czy nauczycieli, ale również całej społeczności szkolnej.

Cecylia Suszka, autorka scenariusza „Gali Oskarów”

 

Gala Oskarów

Montaż poetycko-muzyczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne