kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

Konkurs pięknego czytania dla klas czwartych

13 maja 2021 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas 4. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się swoimi umiejętnościami, czyli techniką czytania, odpowiednią dykcją i interpretacją tekstu. Dodatkowym utrudnieniem było to, iż czwartoklasiści nie znali wcześniej tekstu, który czytali w obecności komisji jurorskiej. Na przygotowanie się do prezentacji fragmentu baśni O wilku i siedmiu koźlątkach każdy uczestnik miał siedem minut, nad czym skrupulatnie czuwała p. Magdalena Czepczor.

Jurorki, czyli p. Ewa Czulak (SP nr 2 Istebna), p. Izabela Bojko-Busek (SP nr 1 Jaworzynka), p. Monika Michałek (SP nr 1 Istebna) wysłuchały13 uczestników i były - jak zapewniały, podsumowując konkurs – pod wrażeniem techniki czytania i interpretowania tekstu przez naszych uczniów. Decyzją komisji I miejsce zajęła Hanna Nosowicz z klasy 4c, II – Nina Kohut (kl. 4a), a III – Lilianna Ziółkowska (kl. 4c). Ponadto wyróżnienie zdobyły dwie uczennice: Anna Kukuczka z kl. 4a i Zuzanna Rucka z kl. 4b.

Laureatki konkursu otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez istebniańską Radę Rodziców. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesu, a uczestnikom – zaangażowania w dodatkowe przedsięwzięcie. Cieszymy się, że są wśród naszych podopiecznych uczniowie, którzy chcą robić coś wykraczającego poza obowiązki szkolne, a przede wszystkim, którzy uwielbiają czytać książki!

Cecylia Suszka – organizatorka konkursu

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne