kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

Sukces Hani Nosowicz w XXVI Rejonowym Konkursie Recytatorskim Słońce, słońce i życie

            Recytacja to sztuka mówienia, rozmawiania z widzem, przekazywania mu różnych emocji. Wzrusza, bawi i rozśmiesza. Bywa też, że pobudza do refleksji, zastanowienia się nad sobą, drugim człowiekiem czy życiem. W takim „święcie duchowej rozmowy” mogli uczestniczyć parę dni temu uczniowie istebniańskiego  ZSP.

            12 kwietnia 2024r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku – Białej odbył się bowiem XXVI Rejonowy Konkurs Recytatorski  Słońce, słońce i życie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów z południowego regionu województwa śląskiego. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły: Hanna Nosowicz (kl. 7c, podopieczna Cecylii Suszki) i Paweł Michałek (kl. 5a, uczeń p. Katarzyny Lorens).

            Obydwoje: Hania i Paweł zaprezentowali się świetnie. Recytowali wiersz i fragment prozy z dużą swobodą. Konkurencja jednak była spora. Z tym większą dumą pragniemy oznajmić, że profesjonalne czteroosobowe jury (aktorka, instruktorka teatralna, poeta i polonistka) przyznało Hani Nosowicz II miejsce w kategorii klas 7-8. Nasza uczennica zaprezentowała bielskiej publiczności wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „Słowa niewulgarne” oraz  fragment powieści Anny Sakowicz Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer.      Naszym reprezentantom gratulujemy udanego występu, laureatce – Hani - wspaniałego osiągnięcia i życzymy wielu sukcesów w przyszłości!

Cecylia Suszka

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne