kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

Sukcesy młodych matematyków!!!

7 marca odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, do którego zakwalifikował się uczeń naszej szkoły. Jest to konkurs wymagający od uczniów dużej wiedzy matematycznej i sprawności rachunkowej. Tegoroczny konkurs składał się z 16 zadań , w tym krzyżówki liczbowej i słownej, testu wielokrotnego wyboru, zadań typu PRAWDA/FAŁSZ oraz zadań otwartych. Część zagadnień wykraczała poza podstawę programową z matematyki. Tym bardziej ucieszył nas fakt, iż Marcel Małysz uczeń klasy 7c  (opiekun: Grażyna Pince-Polok) uzyskał tytuł finalisty w tym konkursie. To spore osiągnięcie. Jednak nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie ciężka praca i wiele godzin poświęconych na rozwiązywanie zadań. Gratulujemy!

17 marca 36 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR Matematyczny. Konkurs rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych i ma charakter jednorazowego testu. Główną umiejętnością badaną w tym konkursie jest umiejętność logicznego myślenia, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. W konkursie tym można otrzymać tytuł laureata, wynik bardzo dobry lub wyróżnienie. A oto wyniki naszych uczniów:

Marcel Małysz kl.7c- wynik bardzo dobry – najwyższy wynik w szkole (opiekun: Grażyna Pince-Polok)

Wyróżnienia otrzymali:

Karol Grobosz kl.2c (opiekun: Joanna Kobielusz)

Michał Marekwica kl.3b (opiekun: Maria Zawada)

Oskar Bury kl.3b (opiekun: Maria Zawada)

Wojciech Suszka kl.5b (opiekun: Grażyna Pince-Polok)

Igor Kawulok kl. 7b (opiekun: Anna Łacek)

Jan Kulik kl.8b (opiekun: Grażyna Pince-Polok)

Gratulujemy!

Każde takie osiągnięcie to zadowolenie ucznia, ale również duma całej szkoły. Oby kolejne wyzwania matematyczne pozwoliły Wam uzyskiwać równie wysokie lub jeszcze wyższe lokaty, a radość podczas zdobywania wiedzy zrekompensowały trud i żmudną pracę.

Matematycy

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne