kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

„Ukraino – pamiętamy”

              7 kwietnia 2022 roku w naszej szkole był Dniem Solidarności z Ukrainą.  Uczniowie i nauczyciele ubrali się w barwy narodowe tego kraju  oraz przypięli zakupione wcześniej żółto-niebieskie wstążeczki. W holu szkoły młodzież z klasy VI b sprzedawała różnorodne specjały kuchni ukraińskiej, wykonane z pomocą swoich rodziców. Zbierano także przybory szkolne dla naszych nowych Kolegów. Dochód ze sprzedaży wstążek i potraw (zebrano łącznie 594,85 zł ) , przeznaczony zostanie na potrzeby naszych uczniów z Ukrainy.

            Podsumowaniem tego dnia był apel, na którym społeczność naszej szkoły, pod przewodnictwem zintegrowanej polsko - ukraińskiej grupy , odśpiewała oba hymny narodowe. Następnie ogłoszono wyniki konkursów, mających na celu lepsze poznanie ojczyzny naszych nowych kolegów. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursach, wykonując ciekawe prace plastyczne, lapbooki i prezentacje multimedialne. Zostały one wystawione w holu szkoły.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w różnorodnych działaniach, dzięki którym  dzieci i młodzież szkolna, mogła lepiej poznać Ukrainę i okazać solidarność naszym nowym kolegom z Ukrainy w tych trudnych dla nich dniach.

 

Organizatorzy

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne