kontrast
czcionka
43-470 Istebna, Istebna 1345

Warsztaty z robotyki

          Żyjemy w świecie, w którym coraz większą rolę odgrywają roboty. Robotyka to dyscyplina naukowa, z której korzystamy, mniej lub bardziej świadomie,  każdego dnia, używając telefonów komórkowych, samochodów, sprzętów RTV i AGD.

           Na fascynujące warsztaty z robotyki zaproszone zostały klasy trzecie. Zajęcia prowadzone były przez uczniów klas siódmych pod czujnym okiem pana Andrzeja Suszki. Sprzęt potrzebny do przeprowadzenia warsztatów pochodził z zasobów Laboratorium Przyszłości. Uczniowie pracowali nad powierzonymi im zadaniami w kilkuosobowych grupach. Mieli okazję na własne oczy przekonać się na czym polega drukowanie przestrzennych przedmiotów w drukarce 3D, a także programowali i sterowali robotami. Roboty, pod dyktando dzieci, rysowały prace plastyczne, pokonywały labirynt, a także przenosiły butelkę wody z miejsca na miejsce.

          Zajęcia mocno zaangażowały wszystkie dzieci i zachęciły je do pogłębienia wiedzy dotyczącej nowych technologii. Poprzez te warsztaty nasi przyszli informatycy uczyli się logicznego myślenia oraz współpracy w zespole, a także mieli możliwość rozwijania wyobraźni wizualno-przestrzennej.

         Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Suszce za zorganizowanie i przeprowadzenie tych niecodziennych warsztatów.

Wychowawczynie klas trzecich

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Józefa Londzina
43-470 Istebna, Istebna 1345

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 8:00 – 15:00 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 15:00 – 18:00.

Przedszkole Gminne